Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

“7. Sınıf MEB Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

SoruSize göre geceleri gördüğümüz yıldızlar gündüz vakti neden görünmez?

  • Cevap: Geceleri gökyüzüne baktığımız zaman yüzlerce yıldız görürüz. Göremediklerimizle birlikte milyarlarca yıldız bulunur. Günün doğmasıyla birlikte gökyüzünde bulunan yıldızların görünmemesine sebep olur. Güneş iyice kendisini göstermesi sonucunda gökyüzünde tek bir yıldız dahi göremeyiz. Gündüzleri yıldızları görmememizin sebebi ne olabilir ki yıldızları göremiyoruz? Havada bulunan çeşitli gazlardan dolayı güneşten gelen ışınların havayı aydınlatması yıldızların parlaklığından çok daha fazla olur. Güneş ışınlarının kuvveti yüksek olmasından gündüzleri yıldızları görmemize engel olmuştur. Tıpkı Ay’da olduğu gibi yıldızlarda aynı şekilde görülür. Geceleri gördüğümüz ay, güneşin doğmasıyla ortadan kaybolur ama bazen gündüzleri ayı görmemizin sebebi dünyamıza gelen güneş ışınlarının aya yansıyandan çok daha az olmasıdır

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 12 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap