Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları Gezegen Yayıncılık

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Gezegen Yayıncılık Sayfa 78 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları Gezegen Yayıncılık

Etkinlik

“…Kendileri son derece ihtiyaç içinde bulunsalar bile onları kendilerine tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden korunursa işte onlar kurtuluşa erenlerdir. Bunların arkasından gelenler şöyle derler: Rabb’imiz! Bizi ve bizden önce gelip geçmiş imanlı kardeşlerimizi bağışla; kalplerimizde iman edenlere karşı hiçbir kin bırakma!…” (Haşr suresi, 9-10. ayetler.)

Yukarıdaki ayetleri, ibadet ahlak ilişkisi açısından arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: İbadetle ahlak arasında doğrudan bir ilişki bulunmaktadır. Kişinin yapmış olduğu ibadetler ahlakının güzelleşmesine katkı sağlar. Aynı şekilde güzel ahlakta ibadetlerin güzelleşmesini, daha samimi yapılmasını sağlar. İbadetlerini hakkıyla yerine getiren kişinin güzel ahlaklı olması beklenir. Eğer kişi ibadet edip kötü bir ahlaka sahipse burada ciddi bir sorun vardır demektir.

9. Sınıf Gezegen Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap