Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

“9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

İslam’dan önceki dinler hakkında neler biliyoruz?

  • Cevap: İslamiyet’ten önce Mekke’de çok sayıda tanrının varlığına inanan ve kendilerini Allah’a (c.c.) yaklaştıracaklarını umarak putlara tapan putperest müşrik Araplar inançta nüfusun çoğunluğunu oluşturuyorlardı. Hz. Musa’nın (a.s.) peygamberliğine inanan Yahudiler Medine, Hayber ve çevresinde oturuyorlardı. Hz. İsa’ya (a.s.) inanan Hıristiyanların büyük bir kısmı da yarımadanın kuzeyindeydiler. Bu iki inanca bağlı insanlar sayıca azınlıktaydılar. Bölgenin güney kısmında yaşayan ve ateşe tapan az sayıda Mecusiler vardı. Yarımadadaki bir başka inanç grubu ise yıldızlara tapan Sabiîlerdi. Tüm bu inanç gruplarının yanı sıra tek Allah’a (c.c.) inanan bazı kimseler de vardı. Hanif adı verilen bu kimseler Hz. İbrahim’in (a.s.) getirdiği dine inanıyorlardı.

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 19 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap