Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15

Çevrenizde gördüğünüz eşyaların kendiliğinden oluşması mümkün müdür?

  • Cevap: Hayır, bence çevremizde gördüğümüz eşyaların kendiliğinden oluşması mümkün değildir. En basitinden, bir kalemin bile bir yapanı ve bir tasarlayanı varsa kainattaki bunca varlığın kendiliğinden oluşması düşünülemez. Her elbise bir terziye, her sıra bir marangoza ve her resim bir ressama ihtiyaç duyar. Ressam olmadan bir resmin meydana gelmesi mümkün değildir. Evren de yoktan var olduğuna göre onu da yaratan bir güç vardır. O da Yüce Allah’tır.

“Göğün nasıl yükseltildiğine, dağların nasıl dikildiğine, yeryüzünün nasıl yayıldığına bakmazlar mı?”
pyrı’fi
(Gâşiye suresi, 18-20. ayetler.)
“O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı sizin hizmetinize verdi. Yıldızlar da Allah’ın emri ile hareket ederler. Şüphesiz ki bunlarda aklını kullananlar için pek çok deliller vardır. Yeryüzünde rengarenk şeyleri de sizin için yaratmıştır. Bunda, öğüt alan kimseler için ibret vardır.”
(Nahl suresi, 12-13. ayetler.)
Yukarıdaki ayetleri Allah’ın (c.c.) varlığı ve birliği çerçevesinde yorumlayınız.

Cevap:

  1. Düzen içinde olmak ve kusursuz yaratılmış olmak bir yaratıcıyı gerektirir.
  2. Yeryüzü ve gökyüzündeki her şeyin kusursuz yaratılması, bir düzen içinde var olmaları bize Allah’ın varlığını ve birliğini anlatır.

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!