Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25

“Kim iyi bir iş yaparsa kendi lehinedir. Kim de kötülük yaparsa kendi aleyhinedir. Rabbin hiç bir zaman kullarına zulmedici değildir.” (Fussilet suresi, 46. ayet.) Yukarıdaki ayeti insanın iyilik ve kötülük yapmadaki rolü açısından yorumlayınız.

  • Cevap: Hayattaki insanlardan birisi dinine karşı ve bir başka kişiye karşı iyilik yaparsa kendisine iyilik etmiş olacaktır. Eğer bir kişi dinine veya bir başka kişiye karşı kötülük yapmış ise kendisine kötülük yapmış demektir. Çünkü yüce Allah (c.c) her şeyi görür, bilir, iştir ve gerekli cezayı veya ödülü verir. Bundan dolayı insanlar iyilik yaparken veya kötülük yaparken iki kez düşünmelidir. İyilik yaparken herkese göstererek değil de kimsenin haberi olmadan yapmalı. Kötülük yapmamak için elinden geleni yapmaya çalışmalıdır.

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!