Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 72

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 72

Doğadaki dengenin insanlar tarafından bozulması ne gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır?

  • Cevap: Doğadaki dengenin bozulması sonucunda çevre sorunları yaşanır. Hava kirliliği, su kirliliği, toprak kirliliği, ses ve ışık kirliliği oluşur. Küresel ısınma meydana gelir, küresel iklim değişikliği meydana gelir, hayvan ve bitki nesli zarar görür, hayvanların nesli tükenir, buzullar erir, kuraklık, çoraklık, kıtlık gibi durumlar yaşanır. Doğadaki dengenin korunması için çevrenin korunması gerekir. Çevrenin korunması için çevrenin temiz tutulması ve ormanların da korunması gerekir.

“Temizlik imandandır.” (Müslim, İman, 1.) Yukarıdaki hadiste hangi tür temizlik kastedilmiş olabilir?

  • Cevap: Temizlik, maddi ve manevi olarak gerçekleşmektedir. İbadetlerin yerine gelmesi için en önemli şartlardan biri de temizlik olarak bilinmektedir. Temizlik sayesinde ibadetlerin yerine gelmesi mümkün olmaktadır. Temizlik, kişisel ve çevresel temizlik olarak gerçekleşmektedir. Kişisel temizlik ve çevresel temizlik olmadan ibadetler yerine gelmez. Peygamber a.s. da “Temizlik, imandandır.” demiştir. Burada maddi olan temizliği kastetse de bu söz manevi temizliğe de işaret etmektedir. Maddi temizlik kişisel ve çevresel temizliktir. Manevi temizlik ise tövbe etmek, nedamet getirmek anlamına gelmektedir. Bunların gerçekleştirilmesi imanın tazelenmesi anlamına gelmektedir. İmanın tazelenmesi de kişilerin mutlu ve huzurlu olması anlamına gelir.

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!