Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) torunlarını kucağına alıp sevdiğini gören Akra b. Habis et-Temîmi “Benim on çocuğum var; daha hiçbirini öpmüş değilim.” dedi. Hz. Muhammed (s.a.v.) Akra’ya şu cevabı verdi: “Merhamet etmeyene merhamet edilmez.”
(Buhari, Edeb, 18.)

Peygamberimizin yukarıdaki hadisini arkadaşlarınızla yorumlayınız.

  • Cevap: “Kimde dünyada iken imanın merhameti yoksa, ona âhirette rahmet edilmez,” yahut: “Kim Allah’ın emirlerine uymak, yasaklarından kaçmak sûretiyle nefsine merhamet etmezse, Allah da ona rahmet etmez; çünkü Allah nezdinde ona verilmiş bir vaad, bir garanti mevcut değildir.” Bu durumda tercümede zikri geçen “merhamet”ten maksad amel’dir, “rahmet”ten murad da amel’in karşılığı olan mükâfaat’tır.

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!