Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), insanlara İslam’ı anlatmak için Taif’e gitmişti. Taifliler Sevgili Peygamberimizi (s.a.v.) misafirperverlikle karşılamak yerine ona taşlarla saldırdılar. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Taif çıkışında bir bağa sığındı. Yorgun ve bitkin bir hâlde ellerini kaldırarak Allah’a (c.c.) şöyle yalvardı: “Allah’ım! Güçsüz ve çaresiz kaldığımı, insanlar tarafından hor ve hakir görüldüğümü ancak sana arz ederim.

Ey merhametlilerin en merhametlisi! Herkesin hor görüp ezdiği çaresizlerin Rabb’i sensin. Benim de Rabb’im sensin. Allah’ım! Senin gazabına uğramayayım da çektiklerimin hepsine katlanırım!
Senin af ve merhametin bana bunları göstermeyecek kadar geniştir. Allah’ım, senin gazabına uğramaktan, İlahî rızana uzak kalmaktan, senin karanlıkları aydınlatan, dünya ve ahiret işlerini yoluna koyan İlahî nuruna sığınırım. Allah’ım! Sen hoşnut oluncaya kadar affını dilerim. Allah’ım! Her kuvvet ve her kudret ancak seninle kaimdir.”
(İbn Hişâm, Siret-iNebi, CI, s. 420; Taberi, Tarih-i Taberi, C 2, s. 345.)

Peygamberimizin (s.a.v.) Allah’a (c.c.) bağlılığını gösteren metni okuyarak metinde verilmek istenen mesajları belirleyiniz.

  • Cevap: Peygamberimiz en zor şartlarda bile Allah’a bağlılığımızın hiçbir şekilde azalmaması, ne olursa olsun bağlı kalmamız gerektiği mesajını vermiştir.

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!