Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

Hz. Câbir b. Abdullah (r.a.) Peygamberimizin (s.a.v.) haccının bir bölümünü şöyle anlatmıştır: “Resulüllah (s.a.v.), Mekke’ye gelince mescide girdi, önce Hacerü’l-Esved’i istilam etti (Yani eliyle selamladı.), sonra Kâbe’yi sol yanına alarak üç sefer hızlıca yürüyerek dört sefer de normal yürüyerek tavafı tamamlamış oldu. Sonra Makam-ı İbrahim’e gelerek ‘… İbrahim’in makamını namazgâh edinin…’ (Bakara suresi, 125. ayet.) ayetini okudu. Makamı, kendisi ile Beyt arasına alarak iki rekât namaz kıldı. İki rekâtlık namazdan sonra Hacerü’l-Esved’e gelerek onu eliyle selamladı. Sonra SafaTepesi’ne çıktı. ‘Safa ve Merve Allah’ın nişanlarındandır…’ (Bakara suresi, 158. ayet.) ayetini okudu.” (Tirmizi, Kitabu’i-Hacc, 33.)

Yukarıdaki ayetlerin Peygamberimiz (s.a.v.) tarafından tefsir ediliş şekli üzerinde konuşunuz. 

  • Cevap: Namaz dinin direğidir.

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!