Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 90 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90

Hz. Ali (r.a.) Peygamberimiz (s.a.v.) ile ilgili şunları anlatmaktadır: “O’nun meclisinde herkes eşit vaziyette ve alçak gönüllü idi. Ancak bir kimse diğerine karşı Allah’a karşı sorumluluk bilinci (takva) ile üstünlük kazanabilirdi. Orada, yaşça büyük olanlara saygı gösterilir, küçüklere de merhamet edilirdi. Toplantıdaki ihtiyaç sahiplerine öncelik tanınır, özellikle kimsesiz olanlara ayrı bir ilgi gösterilirdi.”
(Tirmizi, Şemâil, 151.)

Hz. Ali’nin (r.a.) Peygamberimizin (s.a.v.) davranışlarıyla ilgili yukarıdaki ifadelerini arkadaşlarınızla değerlendiriniz. Değerlendirmeleriniz sonucu yaptığınız çıkarımları listeleyiniz.

  • Cevap: Eşit, adil, haktan yana ve takva sahibi.

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!