Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 96 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

“Danışan dağı aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış.” sözüyle verilmek istenen mesaj nedir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Bilmediği şeyi bilene soran, en güç işlerin altından kalkar. Sormayan kişilerin ise en basit bir işte bile zorluklarla karşılaşacağı anlatılmıştır. Çünkü bilgi danışan kişi diğer insanların tecrübelerinden yararlanmış olur, aynı hataları yapmadan zorlukları aşar. Bilgi danışan kişi bir işin aşamalarını görebilir. Sorunların çözüm yollarını öğrenir. Örnek verirse; Bilmediğimiz bir adresi aradığımızda bir kişiye sorduğumuzda daha kolay buluruz. Sormadığımızda ise sokak sokak gezer, güçlüklerle adresi bulabiliriz. Atalarımız boşuna söylememiş; ” Danışan dağı aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış.” diye ? ?

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!