Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

Budist rahipler neden saçlarını kazıtır ve turuncu elbise giyerler?

  • Cevap:

Budist rahipler neden saçlarını kazıtır?

Budizm dışarıdan bakıldığı zaman huzur, motive ve dingilliğin dini olarak gözüküyor bu dine mensup budist rahipler ise inanışları gereği dünyevi işlerden kendilerini dışlamış hayatın yalanına inanmayarak kendilerini yalnızca dinlerine adamış durumdalar. Onlarda gösterişten uzaklaşmak için saçlarını 0 numaraya kestiriyorlar ve bazen kazıtabiliyorlar. Zaten baktığımızda da bazı buda heykelleri saçsız şekilde inşa edilmiştir.

Budist Rahipler Neden Turuncu Giyer? 

Bilindiği gibi her dinde bir din adamı bulunur. Bu din adamları İslam dininde imamlar, Hristiyanlık dininde papazlar, Yahudilerde ise hahamlar olarak bilinir. Budizm dininde ya da felsefi görüşünde ise Budist rahipler görev yapar.  Budist rahiplerin en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise sürekli olarak turuncu renkli bir kıyafet giymeleridir. Budist rahiplerin ve Budizm’e inanan insanların kıyafetlerinde turuncu rengi yoğun olarak tercih etmelerinin elbette bir nedeni vardır.  Her rengin kendine özel bir anlamlı olduğu gibi turuncu renginde bir anlamı vardır. Turuncu enerjiyi en çok taşıyan ve kendisine çeken renk olması nedeni ile Budizm dinini sembolize eden renktir diyebiliriz. Bakıldığı zaman Budist rahiplerin turuncu kıyafetlerden başka bir renk giymedikleri görülür. Bunun nedeni ise turuncu rengin yapısında taşıdığı enerjidir.

12. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!