Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere doğru sözcüğü yazınız.

“Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere doğru sözcüğü yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere doğru sözcüğü yazınız.

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere doğru sözcüğü yazınız.

  • Cevap: 

1. Allah’ın (c.c.) ve Resûlünün (s.a.v.) emir ve yasaklarına isteyerek uymak, yapılmasından dolayı sevap elde etmek anlamına gelen itaat kelimesi, “Allah’ın en sevgili kulu” övgüsüne mazhar olan Resulullah‘a bağlı olmak, onun örnekliğini hayatin her aşamasına aktarmak demektir. O, hadis adı verilen sözleriyle Kur’an-ı Kerim’de açıklanması gereken ayetleri açıklamış, hükmü bulunmayan konularda hüküm koymuştur. Bu yüzden Müslümanların yaşantılarını Peygamberimizin (s.a.v.) örnekliğine göre düzenlemeleri, İslam’ı gereği gibi yaşayarak aşırılıktan uzak bir hayat tarzını benimsemeleri gerekir. Bunun yolu da Peygamberimizin (s.a.v.) sözlerini, davranışlarını, onaylarını farz ve vacibin dışındaki tavsiyelerini bilmek ve Kur’an-ı Kerim’den anladığı şeyleri hayatina aktarmak olarak tarif edilen sünnet yaşamakla gerçekleşir.

12. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 29 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!