Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri uygun ifadelerle doldurunuz.

“Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri uygun ifadelerle doldurunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri uygun ifadelerle doldurunuz.

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri uygun ifadelerle doldurunuz.

1. Hz. Peygamberimizin (s.a.v.) şahsiyetini, ahlakını, doğumundan ölümüne kadar hayatını, onun yaşayış biçimini ve savaşlarını tüm yönleriyle inceleyen ve anlatan ilim dalına siyer denir.
2. Hz. Aişe, Peygamberimizin (s.a.v.) ahlakını soran kişilere “ onun ahlakı kurandır ” diyerek cevap vermiştir.
3. Risâlet’ten önce insanların; putlara tapma, soyla övünme, adaletsizlik, zayıfları ezme, kibir gibi olumsuzlukları barındıran sosyal ve kültürel ortamına cahiliye denir.
4. Arap Yarımadası’nda yaşayan, Hz. İbrahim’in dinini devam ettiren ve tevhid inancına mensup olan kişilere haniflik denir.
5. Araplar sadece haram aylar olarak bilinen muharrem, recep, zilkade ve zilhicce aylarında savaş yapmazlardı. Eğer haram aylarda savaş olursa bu savaşlara Ficar savaşları denirdi.

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 34 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!