Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki şemada verilen kavramları zekat ve sadaka ibadetleri ile ilişkilendiriniz. Şema üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz.

“Aşağıdaki şemada verilen kavramları zekat ve sadaka ibadetleri ile ilişkilendiriniz. Şema üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki şemada verilen kavramları zekat ve sadaka ibadetleri ile ilişkilendiriniz. Şema üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz.

Soru: Aşağıdaki şemada verilen kavramları zekat ve sadaka ibadetleri ile ilişkilendiriniz. Şema üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Sözlükte “artma, arıtma; övgü ve bereket” mânalarına gelen zekât, terim olarak Kur’an’da belirtilen sınıflara sarfedilmek üzere dinen zengin sayılan müslümanların malından alınan belli payı ifade eder. Örfte bu payın maldan çıkarılması işlemine de zekât denilir. Sadaka kelimesi de terim olarak zekâtla eş anlamlıdır.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Anka Yayınları Sayfa 46 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!