Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıya, şehit ve gazilerimize karşı duygu ve düşüncelerinizi dile getiren bir yazı yazınız.

“Aşağıya, şehit ve gazilerimize karşı duygu ve düşüncelerinizi dile getiren bir yazı yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıya, şehit ve gazilerimize karşı duygu ve düşüncelerinizi dile getiren bir yazı yazınız.

Aşağıya, şehit ve gazilerimize karşı duygu ve düşüncelerinizi dile getiren bir yazı yazınız.

  • Cevap: 

Ülkemizin huzurunu ve güvenliğini onlara borçluyuz.  Bu cesur yürekli insanlar, can ve mal güvenliğimizi korumak için gece demeden gündüz demeden çalışmaktadırlar. Canları pahasına bu vatanı korumaya and içmiş kahramanlarımız için ne söylesek azdır. Onlara borcumuz asla ödenmez. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, yaşayabilecekleri onca güzelliği geride bırakarak, ülkemiz için kendilerini feda etmişlerdir.

Anne, babaları, eşleri, çocukları, kardeşleri hepsi bu ülkeye emanettir. Gazilerimize karşı saygılı olmalı ve hayatlarını kolaylaştırmalıyız. Şehitlerimizin geride kalan ailelerine sadece devletin el atması yetmez; bizlerde elimizden geleni yapmalıyız. Bir şehit cenazesi geçerken içimiz gider. Kim bilir bu hayat için ne hayalleri vardı diye düşünmeden edemeyiz. Kendimizi onlara karşı borçlu hissederiz. Yediğimiz içtiğimiz boğazımıza düğümlenir. Kurtuluş savaşından beri bu topraklarda çok şehit verilmiştir.

Gencecik insanlar, vatan sevgisi uğruna ya sağlıklarını ya canlarını kaybetmişlerdir. Bizim ülkemizin iç ve dış birçok düşmanı vardır. Bu sebepten dolayı, güvenlik güçlerimize çok iş düşmektedir. Özellikle son yıllarda tırmanan terör olayları yüzünden çok sayıda acı kaybımız olmuştur.  Her biri kendi yakınımızmış gibi üzülmekteyiz. Gazilerimizin çok çabuk sağlıklarına kavuşmaları ve telafisi olmayan rahatsızlıklarına tıbbın çözüm bulması için dualar ederiz. Elimizden başka bir şey gelmemesi kendimizi onlara karşı mahçup hissetmemize sebep olur. Her şeye rağmen, bu vatanın birçok evladı asker olabilmek için can atmaktadır. Asker ve polis olmak en ayrıcalıklı meslekler arasındadır.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 116 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!