Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Ayete’l-Kürsi’nin, hangi surenin kaçıncı ayeti olduğunu öğreniniz. Kur’an-ı Kerim mealinden, bu ayetin anlamını bularak defterinize yazınız.

“Ayete’l-Kürsi’nin, hangi surenin kaçıncı ayeti olduğunu öğreniniz. Kur’an-ı Kerim mealinden, bu ayetin anlamını bularak defterinize yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Ayete’l-Kürsi’nin, hangi surenin kaçıncı ayeti olduğunu öğreniniz. Kur’an-ı Kerim mealinden, bu ayetin anlamını bularak defterinize yazınız.

Soru: Ayete’l-Kürsi’nin, hangi surenin kaçıncı ayeti olduğunu öğreniniz. Kur’an-ı Kerim mealinden, bu ayetin anlamını bularak defterinize yazınız.

  • Cevap: “Allah! O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, diridir, kâimdir, yanından bir an bile uyku ve uyuklama gelmez. Göklerdeki her şey ve yerdeki her şey O’nundur. O’nun izni olmadan yanında kim şefaat edebilir? O, yarattıklarının önlerindekini ve arkalarındakini bilir. O’nun ilminden dilediği kadarını kuşatır. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri kaplar. Onları koruyup gözetmek O’na ağır gelmez. O, yücedir, büyüktür.”

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Anka Yayınları Sayfa 9 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!