Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hicret hakkında neler biliyorsunuz? Düşüncelerinizi ifade ediniz.

“Hicret hakkında neler biliyorsunuz? Düşüncelerinizi ifade ediniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hicret hakkında neler biliyorsunuz? Düşüncelerinizi ifade ediniz.

Hicret hakkında neler biliyorsunuz? Düşüncelerinizi ifade ediniz.

  • Cevap: 

Hicret, bir bölgeden bir diğerine göç anlamına gelmektedir. İslam dini açısından hicret kavramının büyük önemi bulunmaktadır. İslam dinine göre hicret Hz. Muhammed ve ashabının Mekke’den Medine’ye göçüne verilen isimdir. Bu tarih aynı zamanda hicri takvimin başlangıcıdır. Hz. Muhammed’in İslam dinini Mekke’de açık tebliğe başlaması sonrasında Mekkeli müşrikler İslam dini ve bu oluşuma tepki göstermiş, inkarcılardan olmuşlardır. Bu doğrultuda Mekkeli Müslümanlara zulüm başlamıştır.

Mekke’de Müslümanlara yapılan zulümler dayanılmaz noktaya geldiğinde Hz. Muhammed’e hicret emrolunmuştur. Bu doğrultuda Hz. Muhammed ve ilk Müslümanlar 622 yılında Mekke’den Medine’ye hicret etmişlerdir. Medine’de Medineli Ensarlar Mekke’li Muhacirlere ev sahipliği yapmışlardır.

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayınları Sayfa 17 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!