Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hz. Muhammed’e (s.a.v.) ilk vahiy nerede ve nasıl gelmiştir? Anlatınız.

“Hz. Muhammed’e (s.a.v.) ilk vahiy nerede ve nasıl gelmiştir? Anlatınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hz. Muhammed’e (s.a.v.) ilk vahiy nerede ve nasıl gelmiştir? Anlatınız.

Hz. Muhammed’e (s.a.v.) ilk vahiy nerede ve nasıl gelmiştir? Anlatınız.

  • Cevap: İlk vahiy Mekke yakınlarındaki Nur dağında bulunan Hira mağarasında 610 yılında, Cebrail (a.s) aracılığıyla gelmiştir.Hz. Peygamber 38 yaşına geldikten sonra Mekke Müşrik toplumunun pisliklerinden ve ahlaksızlıklarından uzak kalmak için belli zamanlarda (özellikle Ramazan aylarında ) Nur dağına çıkıyor ve Hira mağarasında tefekküre dalıyordu.Hz. Peygamber 610 yılının Ramazan ayında yine Hira mağarasında iken Rabbi O”na Cebrail (a.s) aracılığıyla Peygamberliğini müjdeledi. Cebrail (a.s) O”na „oku“ ile başlayan Alak suresinin ilk beş ayetini bildirdi. Bildirilen ayetlerin meali şöyledir.; „Yaratan Rabbinin adıyla oku; O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı. Oku; İnsana bilmediklerini öğreten kalemle (yazmayı) öğreten Rabbin, en büyük kerem sahibidir.

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayınları Sayfa 49 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!