Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hz. Nuh (a.s.) kıssası bizlere hangi mesajları vermektedir? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak aşağıya yazınız.

“Hz. Nuh (a.s.) kıssası bizlere hangi mesajları vermektedir? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak aşağıya yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hz. Nuh (a.s.) kıssası bizlere hangi mesajları vermektedir? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak aşağıya yazınız.

Soru: Hz. Nuh (a.s.) kıssası bizlere hangi mesajları vermektedir? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak aşağıya yazınız.

  • Cevap: 

Peygamberlerin tebliğ görevi, sabır ve sebat gerektirir. Nuh peygamber, kavmini uzun bir süre boyunca tebliğ etmiş ve sabrını göstermiştir.

İnkarcılar, peygamberlere karşı çıkabilir ve onları yalanlayabilir. Nuh peygamberin kavmi de onu yalanlamış ve inanmamıştır.

Allah, peygamberlerini destekler ve iman edenleri kurtarır. Nuh peygamber ve iman edenler gemiye binerek tufandan kurtulmuşlardır.

İnkarcılar ve ayetleri yalanlayanlar ise Allah’ın azabına uğrayacaklardır. Yunus Suresi’nin 73. ayetinde belirtildiği gibi, Allah inkarcıları boğarak cezalandırmıştır.

Bu kıssa, peygamberlere olan inancın ve Allah’ın yardımını beklemenin önemini vurgular. Aynı zamanda inkarcıların sonunun nasıl olduğunu göstererek, insanları uyarır ve ders çıkarmalarını sağlar.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Anka Yayınları Sayfa 117 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!