Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

“İçki öldürür, kumar söndürür.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

““İçki öldürür, kumar söndürür.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

“İçki öldürür, kumar söndürür.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

“İçki öldürür, kumar söndürür.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

  • Cevap: Bireyden aileye, aileden topluma yansıyacak ölçüde derin tahribata neden olacak kötü alışkanlıklar olan içki ve kumar sağlığı ve kişinin maddiyatını etkilediğinden hem öldürür hem de kişinin değerini, prestijini yok eder. Eskiden süre gelen bu alışkanlıkların gözle görülür biçimde zararları anlaşılmaktadır. İçkinin unutkanlığa sebep olması, karaciğeri yıpratması, mide hastalıklarının oluşması gibi daha pek çok soruna davetiye çıkardığı gibi hiç bir faydası olmayan içkiye para verilmektedir. Yine daha fazla kazanmak amacıyla kazancını, ailenin rızkını yatırdığı paranın da kaybedilmesi ile kişi bunalıma sürükleyecek, ailevi sorunlar yaratacak kadar hayatının bozulmasına neden olur ki bunlar kişinin toplum içerisinde yok olmasına sebebiyet vermektedir.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 62 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!