Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Kur’an-ı Kerim mealinden, Hz. Nuh’u (a.s.) konu alan üç ayet bularak bunları sınıfınızda okuyunuz.

“Kur’an-ı Kerim mealinden, Hz. Nuh’u (a.s.) konu alan üç ayet bularak bunları sınıfınızda okuyunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Kur’an-ı Kerim mealinden, Hz. Nuh’u (a.s.) konu alan üç ayet bularak bunları sınıfınızda okuyunuz.

Soru: Kur’an-ı Kerim mealinden, Hz. Nuh’u (a.s.) konu alan üç ayet bularak bunları sınıfınızda okuyunuz.

  • Cevap: 

“Andolsun ki, Nuh’u kavmine gönderdik. O, onlara dedi ki: ‘Ey kavmim! Allah’a kulluk edin, O’ndan başka ilahınız yoktur. Size düşen, yalnızca O’na yönelmektir.'” (Hud, 25)

“Biz de Nuh’u kavmine gönderdik. O kavmine dedi ki: ‘Ey kavmim! Bana kulluk edinve Allah’a karşı gelmekten sakının. Sizin için Rabbinizden bağışlama dilerim. Şüphesiz O, çok bağışlayandır, çok merhametlidir.'” (Nuh, 10)

“Andolsun ki, Nuh’u kavmine gönderdik. O kavmine dedi ki: ‘Ey kavmim! Eğer benim durumum ve Allah’ın âyetleri (hikmetleri) size ağır gelmişse, artık ben Allah’a dayanırım. Siz de birlik olun, sizin için ne yapacağınızı düşünüp karar verin, ortaklarınızı çağırarak size zarar vermekle tehdit etsinler, sonra da bana mühlet vermeyin.” (Yunus, 71)

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Anka Yayınları Sayfa 95 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!