Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ve Müslümanların müşriklerle mücadelesi hakkında kısaca bilgi veriniz.

“Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ve Müslümanların müşriklerle mücadelesi hakkında kısaca bilgi veriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ve Müslümanların müşriklerle mücadelesi hakkında kısaca bilgi veriniz.

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ve Müslümanların müşriklerle mücadelesi hakkında kısaca bilgi veriniz.

  • Cevap: Bütün peygamberler insanları irşat vazifesi ile mükelleftirler. Onlar cihatlarını ilim ve hikmete bina etmişlerdir. Bütün himmet ve gayretleriyle insanların hidayetine çalışmışlardır. Bazı insanlar peygamberlerin bu vazifesine karşı çıkmışlardır. Onların semavi hakikatlerini inkar etmişlerdir. Tevhide ve İslam’a karşı çıkmışlardır. Onlara düşman kesilmişlerdir. Canlarına ve mallarına taarruz ederek kimisini şehid etmişlerdir. Böyle bir zulmet anında imanın irfanın merhametin hakikati olan peygamber efendimiz insaniyet semasına bir hidayet güneşi olarak doğdu. Allah’ın inayetine itimat ederek islamın binasının planını yaptı. Mekke de insanları fert fert irşat etmeye başladı. Yılmadı kapı kapı dolaştı. Onlara Allah’ın varlığını ve birliğini anlattı. Allah sevgisini korkusunu usulüyle yerleştirdi. Allah’ı sonsuz nimet ve ihsanlarına karşı nasıl şükür ve hamt edeceklerini talim etti. Artık peygamberimizin etrafında ihlas ve sadakatin sadakatin nimetine uruç etmiş bir fedakarlar ordusu teşekkül etmeye başlamıştır. Peygamberimiz hac zamanında Mekkeye gelen kabilelere İslam’ı anlatıyor hakk dininin onlar eliyle 4 bir yana ulaşması için çırpınıyordu. Müşrikler ise İslam’ın başka kanilelere ulaşmaması için ellerinden geleni yapıyorlardı.

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayınları Sayfa 49 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!