Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Peygamber Efendimizin sosyal hayatı ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

“Peygamber Efendimizin sosyal hayatı ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Peygamber Efendimizin sosyal hayatı ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Peygamber Efendimizin sosyal hayatı ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Farklı toplum kesimlerinin bütün ihtiyaçlarını ferd, aile, millet, ümmet ve insanlık düzeyinde ve evrensel çerçevede karşılamak, şekillendirmek ve örneklendirmek üzere gönderilmiş bulunan Hz. Peygamber’in davranışları ve hayatı, “üsve-i hasene” yani evrensel yegâne hayat modeli olarak Allah tarafından takdim edilmiştir. Zengin ve varlıklı, fakir ve yoksul, yöneten ve yönetilen, zayıf ve kimsesiz, fatih ve muzaffer, öğretmen ve öğrenci, tüccar ve esnaf, işveren ve işçi, hulasa her çeşit insan onun hayatında örnek alacağı bir şeyler bulabilmiştir. Hz. Peygamber’in sosyal ilişkilerinde farklı inanç gruplarıyla bir arada, onların temel hak ve hukuklarını gözeterek yaşadığı görülmektedir. Özenle ayarlanmış bu hassas dengeyi korumak O’nun idarecilik dehasını, mağdur ve mazlumun yanında olmak O’nun merhamet ve şefkatle örülmüş seçkin şahsiyetini, toplumun her renk ve unsurunu kendi değerleriyle yaşayarak hoşnut etmek ise, O’nun şahsiyetinin kuşatıcılığını göstermektedir.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 94 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!