Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Peygamberimiz (s.a.v.) insanları İslam’a nasıl davet ediyordu? Araştırınız.

“Peygamberimiz (s.a.v.) insanları İslam’a nasıl davet ediyordu? Araştırınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Peygamberimiz (s.a.v.) insanları İslam’a nasıl davet ediyordu? Araştırınız.

Peygamberimiz (s.a.v.) insanları İslam’a nasıl davet ediyordu? Araştırınız.

  • Cevap: Hazreti Muhammed (s.a.v.), peygamberlik vazifesini Allah’ın emirleri doğrultusunda gerçekleştirmiştir. Kırk yaşında peygamber olmuş ve yirmi üç sene peygamberlik yapmıştır. Kuranı Kerim’de peygamberin tebliğ usulü anlatılmaktadır. İslam’a davet usulü olarak Peygamber (a.s.), Allah’ın emirlerinin dışına çıkmamıştır. Hazreti Muhammed (s.a.v.), insanlara sabırla, güler yüzle, sadakatle, güvenilirlik ve dürüstlükle tebliğde bulunmuştur. Güzel söz, doğru söz kullanmıştır. Daima insanları adalete ve iyiliğe çağırmıştır. Adil, merhametli, iyi kalpli olarak davranmıştır. Son derece sabırlı hareket etmiştir. Sabır, bütün hayatını özetler. İnsanların kalplerine girmeyi başarmıştır. Bunu doğruluk, dürüstlük, adalet ve merhamet sağlamıştır.

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 59 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!