Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü yazalım.

“Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü yazalım.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü yazalım.

Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü yazalım.

  • Cevap: Peygamber a.s., her yönüyle rehber olarak kabul ettiğimiz ve iman ettiğimiz bir insandır. Allah’ın kulu ve peygamberidir. Kendisine Kur’an-ı Kerim nazil olmuştur. Peygamberimiz ve ailesi de ümmet için en güzel emsal ve rehberdir. Peygamber a.s., ashabına karşı, ailesine karşı, çocuklarına ve torunlarına karşı her zaman adil, sabırlı, anlayışlı, yol gösterici olmuştur. Peygamber a.s., her zaman adaletten, sevgiden, merhametten, doğruluktan ve dürüstlükten yana olmuştur. İslam’a gelince de asla taviz vermemiş ve her zaman ciddi olmuştur. Amcalarına karşı asla taviz vermemiş ve Müslüman olmalarını ısrarla tebliğ etmiştir. Onun hayatı bizim için rehberd

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Lisans Yayınları Sayfa 87 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!