Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Peygamberimizin (s.a.v.) çocukluk yılları hakkında bir araştırma yapınız.

“Peygamberimizin (s.a.v.) çocukluk yılları hakkında bir araştırma yapınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Peygamberimizin (s.a.v.) çocukluk yılları hakkında bir araştırma yapınız.

Peygamberimizin (s.a.v.) çocukluk yılları hakkında bir araştırma yapınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed (s.a.v.) 571 senesi, Fil Yılı’nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke’nin doğusunda bulunan “Haşimoğulları Mahallesi”nde, babasından kendisine miras kalan evde doğdu. Arapların takvim başı olarak kullandıkları “Fil Vak’ası”, Peygamberimiz (s.a.v.)’in doğumundan 52 gün kadar önce olmuştu. Peygamberimizi başlangıçta çocuğu (3 veya 7 gün) annesi Âmine emzirdi. Sütü yetmediği için, daha sonra amcası Ebu Leheb’in azatlı cariyesi Süveybe tarafından emzirildi. Fakat Hz. Muhammed (s.a.v.)’in devamlı süt annesi Hevazin Kabilesinin Sa’doğlulları kolundan Halîme oldu. Hz. Muhammed (s.a.v.) dört yaşına kadar, süt annesinin yanında çölde kaldı. Dört yaşında Halime çocuğu Mekke’ye götürerek annesine teslim etti. Hz. Muhammed (s.a.v.) dört yaşından altı yaşına kadar, öz annesi Amine ile kaldı, 6 yaşında annesi Amine vefat etti. Daha sonra dedesinin yanında kaldı. 8 yaşında iken dedesi de vefat etti. Efendimiz, dedesinin vefatından sonra amcasının yanında kalmaya başladı.

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayınları Sayfa 9 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!