Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sınıfımızda Peygamberimiz ve ailesinin örnek davranışlarını anlatan bir pano yapalım.

“Sınıfımızda Peygamberimiz ve ailesinin örnek davranışlarını anlatan bir pano yapalım.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sınıfımızda Peygamberimiz ve ailesinin örnek davranışlarını anlatan bir pano yapalım.

Sınıfımızda Peygamberimiz ve ailesinin örnek davranışlarını anlatan bir pano yapalım.

  • Cevap: Başlıkları farklı renklerde gösterdik. Sizin yapmanız gereken ise bu başlıkları bir karton üzerine yazmak ve panonuzu hazırlamak.

Yetimler ve Yoksullar Gözetilirdi: İslam dini, imkânı olmayan, sıkıntı içinde olan insanlara yardımcı olunmasını emreder. Hz. Peygamber yetimlerle yakından ilgilenmiş, onların ihtiyaçların: karşılamaya çalışmıştı.

Misafirler en Güzel Şekilde Ağırlanırdı: Hz. Muhammed gerek davranışları gerekse sözleriyle insanları misafir ağırlamaya teşvik etmiş ve böylece misafirlere ikram, Müslümanlar için ahlaki bir değer haline gelmiştir. Hz. Peygamber ve ailesi evine gelen konuklara son derece nazik davranmıştır.

Mutluluklar ve Üzüntüler Paylaşılırdı: Hz. Hatice, bebeği Kasım’ı kaybettiğinde Hz. Muhammed “Muhakkak ki onun için cennette süt emzirecek biri vardır.” sözleriyle büyük üzüntü duyan eşini teselli etmişti.

Akrabalık ve Komşuluk İlişkilerine Özen Gösterilir: Hz. Muhammet (s.a.v.) ve ailesi konularıyla da yakında, ilgilenmiş, onları ziyaret etmiş, sıkıntılarına ortak olmuştur. Hz. Peygamber yakın komşulara iyilik yapılmasını ve gözetilmesini istemiştir.

İsraftan Kaçınılırdı: İslam dini her türlü israfı yasaklamıştır. Yüce Allah Kur’an’ı Kerim’de, Yiyin, için, fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edenleri sevmez” buyurarak israftan kaçınılmasını emretmiştir.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Lisans Yayınları Sayfa 100 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!