Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi?

“Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi?

Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi?

  • Cevap: Peygamber a.s.’ın kızı Hazreti Fatıma r.anha ile Hazreti Ali r.a. evlenmiştir. Bu evlilikten Peygamber a.s.’ın torunları olmuştur. Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin Peygamber a.s.’ın torunları arasında hayatlarına dair en çok bilgiye sahip olduğumuz kişilerdir. Peygamber a.s., torunlarına karşı adil, anlayışlı, sabırlı, eğitici ve öğretici olmuştur. Torunlarına yetişkin birey gibi davranmış ve toplum ve aile kurallarını onlara öğretmiştir. Torunlarına yeri geldiğinde nasihat etmiş ve ahiret ve dünya hayatının inceliklerinden de bahsetmiştir. Peygamber a.s., her yönüyle numune-i imtisaldir. Koca olarak, baba olarak, dede olarak, lider olarak hayatıyla rehber olmuştur.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Lisans Yayınları Sayfa 90 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!