Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Yukarıdaki ayeti tahkikî iman açısından düşününüz.

Yukarıdaki ayeti tahkikî iman açısından düşününüz. ‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

SYukarıdaki ayeti tahkikî iman açısından düşününüz.

“Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. ‘Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru.’ derler.” (Âl-i İmrân, 191. ayet.)

Yukarıdaki ayeti tahkikî iman açısından düşününüz.

  • Cevap: Tahkiki iman terim anlam olarak, herhangi bir şeyin gerçek olup olmadığını araştırmak, incelemek ve o durumda gerçeğe ulaşmak için çalışıp çaba göstermek, cehd ve gayret göstermek anlamına gelmektedir. Yukarıdaki ayette de bizlere düşünmenin öneminden bahsedilmektedir. Her şeye kolay bir şekilde inanılması gerektiği dolaylı yoldan vurgulanmak istenilmiştir. Yüce Allah’ın (c.c) büyüklüğünün ve bizlere verdiği nimetlerin kıymeti bilmeli ve ona uygun hareket etmeliyiz. Bu ayet bu açıdan tahkikî imanın önemini vurgulamaktadır.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!