Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 101

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 101 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 101

“Allah’ım! Sen Selam’sın. Selam (barış ve esenlik) şendendir. Yücelik ve ikram sahibi olan Allah’ım! Sen ne mübareksin.” (Ebu Dâvûd, Vitr, 25.)

• Bu duayı daha çok ne zaman okuruz?

  • Cevap: Bu duayı her zaman okurum.

• Barış ve esenliğin Allah’tan (c.c.) gelmesi sizce ne demektir? Sınıfta arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap:  Barış ve esenlik anlamına gelen şey, selamdır, Allah’ın selamıdır. Birini Selamün Aleyküm demek, Allah’ın selamı üzerine olsun demektir ve bu selam barış ve esenliğe kavuşmak anlamına gelir. Bu nedenledir ki İslam dini de, barışı ve esenliği yaymak ister. Yine aynı sebeple birine selam vermek sadaka niyetine geçer. Aynı zamanda sevaptır ve her Müslüman’ın yapması gereken bir şeydir. Ayrıca arapçada İslam ‘Silm’ kökünden gelir, yani barış, esenlik demektir. Ve Allah her kulunun arasında barış olsun, her yere barış yayılsın ister. Bakara suresi 208.ayet de bununla ilgilidir.

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!