Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları Ata Yayıncılık’a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102

Allah faiz malını mahveder, sadakaları ise arttırır (bereketlendirir). Allah hiçbir günahkâr nankörü sevmez.” (Bakara suresi, 276. ayet.)
“Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve eğer gerçekten iman etmiş kimselerseniz, faizden geriye kalanı bırakın.” (Bakara suresi, 278. ayet.)
“Eğer böyle yapmazsanız Allah ve Resulüyle savaşa girdiğinizi bilin. Eğer tövbe edecek olursanız anaparalarınız sizindir. Böylece siz ne başkalarına haksızlık etmiş olursunuz ne de başkaları size haksızlık etmiş olur.” (Bakara suresi, 279. ayet.)
“Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz.” (Âİ-iİmrân suresi, 130. ayet.)

• Yukarıda verilen ayetlerin indiriliş sebeplerini araştırınız.

  • Cevap: İnsanların yanlış şeyler yapmaması için bu ayetler indirilmiştir.

• Ayetlerin yorumunu sınıfa getireceğiniz bir tefsir kitabından okuyunuz.

  • Cevap: Ayetlerin yorumunu sınıfa getireceğiniz bir tefsir kitabından okuyunuz.

• Faizin, toplumsal zararlarını sınıfınızda arkadaşlarınızla konuşarak değerlendiriniz.

  • Cevap: Faiz, yalnızca malın değil, aynı zamanda ömrün de bereketini azaltır. Faiz yüzünden ortaya çıkan nice iflaslar, intiharlar, dağılan aileler, heba olan hayatlar vardır. Faizin yaygın olduğu toplumlarda dar gelirliler ve yoksullar ezilir. Zenginle fakir arasındaki uçurum gittikçe derinleşir.

10. Sınıf Ata Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!