Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 103

12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 103

“İşte sizler, Allah yolunda harcamaya çağrılıyorsunuz. Ama içinizden cimrilik yapanlar var. Kim cimrilik yaparsa ancak kendi zararına cimrilik yapmış olur. Allah, her bakımdan sınırsız zengindir, siz ise fakirsiniz. Eğer O’ndan yüz çevirecek olursanız, yerinize başka bir toplum getirir de onlar sizin gibi olmazlar.” (Muhammed suresi, 38. ayet.)

“Fakirlik şahsın muhtaç olduğu şeyin yokluğundan ibarettir. İhtiyaç olmayan şeyin yokluğuna ise fakirlik denilmez. Eğer ihtiyaç olan şey var ve gücü yettiği şekilde ise kişi fakir sayılmaz. Bu hakikati anladığın zaman, Allah’tan başka her varlığın fakir olduğuna şüphen kalmaz. Varlık âleminde bir zenginden başkası yoktur. O’ndan başka herkes O’na muhtaçtır.” (Gazzâlî, İhyâ-u Ulûm’id-Dîn, C 4, s. 403.)

Yukarıdaki ayet ve sözde verilen ahlaki ilkeleri bularak arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap:

Cimrilik yapmamalıyız.

Allah’a hiçbir zaman yüz çevirmemeliyiz.

İhtiyacımız doğrultusunda para harcamalı ve buna göre yaşamalıyız.

12. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!