Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Kur’an-ı Kerim Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

9. Sınıf Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 39 Cevapları Ata Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kur’an-ı Kerim Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

Değerlendirelim

Mü’minûn suresinin ilk 10 ayet mealini sınıfta okuyup ayetlerden kendinize ilkeler belirleyiniz. Bunlar üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap:

Müminun suresi Mekke Dönemi’nde inmiştir. 118 ayetten meydana gelir. Sure, ismini birinci ayetindeki “el-müminun” kelimesinden alır. “Müminler” anlamına gelir.

Müminun suresinin ilk 10 ayetini yazalım.

” Kad efle hal mu’minun. Ellezine hum fi salatihim haşiun. Vellezine hum anil lagvi mu’ridune. Vellezine hum liz zekati failune. Vellezine hum li furucihim hafizune. İlla ala ezva cihim ev ma meleket eyman uhum fe inne hum gayru mel umine. Fe menib tega verae zalike fe ulaike humul adune. Vellezine hum li emanatihim ve ahdihim raune. Vellezine hum ala salavatihim yuha fızune. Ulaike humul varisune.”

Bu ayetlerin tefsiri ise aşağıdaki gibidir:

“Müminler refaha ermiştir. Onlar, namazlarında huşu duyanlardır. Ve onlar, boş şeylerden yüz çevirenlerdir. Ve onlar, zekatı verenlerdir. Ve onlar, iffetlerini koruyanlardır. Onlar kınanmış değillerdir. Artık kim bunun ötesinde bir şey isterse o taktirde onlar, haddi aşanlardır. Ve onlar, emanetlerine ve ahdlerine riayet edenlerdir. Ve onlar, namazlarını muhafaza edenlerdir. İşte onlar mirasın sahipleridir.”

9. Sınıf Ata Yayınları Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!