Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hz. Süleyman’ın (a.s.) hayatı hakkında bilgi toplayalım.

“Hz. Süleyman’ın (a.s.) hayatı hakkında bilgi toplayalım.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hz. Süleyman’ın (a.s.) hayatı hakkında bilgi toplayalım.

Hz. Süleyman’ın (a.s.) hayatı hakkında bilgi toplayalım.

  • Cevap: Hazreti Süleyman a.s. Allah’ın elçisidir. Bir peygamber olarak dünya hayatına devam etmiştir. Kendisi gibi peygamber olan Hazreti Davut a.s.’ın oğludur. Kudüs’te kurulan en büyük mabedin inşasını sağlamıştır. Süleyman Mabedi denilen yer Mescid-i Aksa topraklarında kalmaktadır. Kudüs’te İsrail Krallığı’nın üçüncü kralı olarak görev yapmıştır. Çok kuvvetli ve kudretli bir iktidarı olmuştur. Devletleşme yolunda kanunlar koyması Hristiyanlar tarafından da kanun koyucu olarak saygı görmesine neden olmuştur. Yahudilere gelen peygamberler arasında nebatat ve hayvanat ile konuşma gibi hünerleri bulunması ve Allah’ın lütfu olarak bunları yapması peygamberliğinde de çok etkili olmuştur

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Lisans Yayınları Sayfa 107 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!