Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Mimari eser denince ne anlıyorsunuz?

“Mimari eser denince ne anlıyorsunuz?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Mimari eser denince ne anlıyorsunuz?

Mimari eser denince ne anlıyorsunuz?

  • Cevap: İnsanlar çevrelerini beşeri ve insani ihtiyaçlara göre şekillendirmekte ve inşa etmektedir. Bu nedenle birçok ihtiyacın karşılanmasıyla ilgili teknik bilgi ve becerilerini de kullanmaktadırlar. Geçmişte günümüze barınma, korunma ihtiyaçları insanların sığınmalarını gerektirmiştir. Günümüzde mimari eser olarak ortaya çıkan bu yapılar evler, okullar, yollar, camiler, hastaneler, şehir merkezleri, çarşılar olarak bilinmektedir. Birçok bina iş yeri, okul, hastane, ev olarak inşa edilmekte ve mimari eser değeri kazanmaktadır. Klasik mimari de önemli kültür değerleri ve izleri taşıyan eserlerin inşa gayesi bir medeniyeti de ihya etmektedir. Bu eserler camiler, kervansaraylar, hanlar, hamamlar, medreseler, mektepler olarak da bilinmektedir.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Lisans Yayınları Sayfa 108 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!