Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Orta Çağ’ın Avrupa’da “Karanlık Çağ”, İslam coğrafyasında “Altın Çağ; olarak ifade edilmesinin sebeplerini araştırınız.

Orta Çağ’ın Avrupa’da “Karanlık Çağ”, İslam coğrafyasında “Altın Çağ; olarak ifade edilmesinin sebeplerini araştırınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Orta Çağ’ın Avrupa’da “Karanlık Çağ”, İslam coğrafyasında “Altın Çağ; olarak ifade edilmesinin sebeplerini araştırınız.

Soru: Orta Çağ’ın Avrupa’da “Karanlık Çağ”, İslam coğrafyasında “Altın Çağ; olarak ifade edilmesinin sebeplerini araştırınız.

  • Cevap:

Karanlık Çağ, bazı Avrupalılar tarafından Orta Çağ’ın ilk dönemine verilen addır. Roma İmparatorluğu’nun yıkıldığı tarihten başlayarak Coğrafi Keşiflerin başlamasına kadar olan dönemi kapsar. Karanlık Çağ deyimi ilk defa Rönesans dönemi İtalyasında kullanım buldu.

İslam’ın Altın Çağı ya da İslam Rönesansı olarak adlandırılan dönem, İslamda dünyaya uygarlığın her şeyi meydana gösterdiği dönem ifade eder.
Abbasiler devrinde Bağdat ‘ta Beyt’ül Hikmet bir bilim adamıyla birlikte başladığı, Bağdat Kuşatması (1258) ve Abbasi Halifeliğinin yıkılmasıyla İslam’ın altın çağının oğlu bulduğu sırada genel bir kabul vardır. Ancak bazi kaynaklarda bu Dönemin 14. yüzyıla kadar, bazi Kaynaklar ISE 15. yüzyıla Kadar sürdüğü ifade edilir: El Kindi , Farabi , İbn-i Sina , İbn-i Rüşd bu çağ ile özdeşleşmiş filozoflardır.

12. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!