Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Yukarıdaki bilgi notunu, bilimsel bilginin değişebilirliği açısından yorumlayınız.

Yukarıdaki bilgi notunu, bilimsel bilginin değişebilirliği açısından yorumlayınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yukarıdaki bilgi notunu, bilimsel bilginin değişebilirliği açısından yorumlayınız.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde (Göbeklitepe) 1995 yılında başlayan arkeolojik kazılar, bilim insanlarının uygarlığın kökeni üzerindeki düşüncelerini değiştirdi. Bu kazılar, insanlık tarihinin baştan yazılmasını gerekli kılacak kadar büyük önem taşımaktadır. Dekoratif yontulmuş taşları ve T biçimli sütunlarıyla 12 bin yıllık dairesel yapılar, Tarım Devrimi’nden ve hatta çanak çömlek yapımının icadından bile daha eskidir. Bu kadar eskiye dayandıkları için de tarımın uygarlığa yol açtığı fikri altüst olmuştur.

Soru: Yukarıdaki bilgi notunu, bilimsel bilginin değişebilirliği açısından yorumlayınız.

  • Cevap:

Şanlıurfa’da bulunan Göbeklitepe kazıları sonucunda; normal bilimsel bilgi insanın o dönemde Neolitik dönemi yaşadığı, mağaralarda yaşadığı bilinmekteydi.

Fakat Göbeklitepe kazıları sonucunda aslında insanıların o dönemde tapınaklar yaptığı, heykeller yaptığı, sanat anlayışının olduğu gibi bilgiler elde edilmişve insanlık tarihi yeniden yazılmıştır.

12. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Din Kültürü Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!